DHL utratí za digitalizaci úžasnou částku. Tato investice má řídit růst společnosti.

Do roku 2025 vynaloží skupina Deutsche Post DHL na digitalizaci v rámci strategie 2025 přibližně 2 miliardy EUR. Společnost odhaduje, že investice do digitálních řešení přinese obrovské výhody. 

Frank Appel, generální ředitel Deutsche Post DHL Group, oznámil tento týden strategii 2025, podle níž společnost v příštích šesti letech utratí až 2 miliardy EUR na digitalizaci . Tato částka je již zahrnuta v plánovaných výdajích Opex a Capex. Očekává se, že investice do digitalizace povede k výhodám ročního běhu v čisté výši nejméně 1,5 miliardy EUR. 

„Jsme přesvědčeni, že budoucí růst bude důsledkem soustavného zaměření na naše ziskové základní logistické podniky – a digitalizace se stane největší pákou,“ řekl Frank Appel, generální ředitel Deutsche Post DHL Group, při prezentaci „Strategie 2025“ ve Frankfurtu jsem hlavní. „Nemusíme se znovuobjevovat.“ Budeme se digitalizovat sami, “dodal.

Očekává se, že automatizované procesy zvýší produktivitu a analýzu dat s cílem optimalizovat trasy. Kromě toho se skupina chce více spoléhat na roboty. „Technologie zlepší naši produktivitu,“ řekl Frank Appel.

     

       

 

Ambiciózní cíle

Podle nové strategie by se EBIT DP DHL měl do roku 2022 zvýšit nejméně na 5,3 miliardy EUR. Společnost se zároveň snaží minimalizovat negativní dopad svých činností na životní prostředí.

V případě obchodních sporů, nedostatku pracovních sil a zpomalení hospodářství bude pravděpodobně obtížnější dosáhnout stanovených cílů. Podle Melanie Kreis, CFO, časy silného ekonomického růstu skončily, ale díky Strategii 2025 si společnost udrží svoji ziskovost.

Digitalizace je nutností

Logističtí obři chápou, že pouze s digitalizací mohou zůstat konkurenceschopní. Digitální řešení jsou nyní tržní výhodou a brzy se stanou nezbytnými. Provozovatelé, kteří se rozhodnou pro digitální obchodní model, nejen sníží provozní náklady, ale nabídnou zákazníkům také přidanou hodnotu, například průhlednost v dodavatelském řetězci.
Foto: DHL
Zdroj: Trans.info, Twitter
Nenechte si uniknout další novinky!
Stáhněte si bluTacho, získáte aplikaci plnou informací, aktuálních zpráv z dopravy a taky spoustu nástrojů pro snadnější řízení. Měsíc na vyzkoušení zdarma.
Share on facebook
Share on twitter
Share on email