Dovolená snů automobilového nadšence. Z dvoupatrového autobusu se stal hotelový pokoj.

Červený doubledecker patří mezi symboly Londýna, modrý dvoupatrový autobus se zase může stát zájezdovým symbolem Walesu. Právě tam totiž stojí prostředek hromadné dopravy předělaný na útulnou chatu až pro šest lidí. Těm přitom nebude chybět nic, ani kuchyň nebo koupelna. Jak takový vůz vypadá?

V údolí řeky Teifi v západním Walesu je možné ubytovat se ve dvoupatrovém autobusu Leyland Titan. Nejde přitom o nějaký divoký squatting. Autobus z roku 1964 je dokonale zrekonstruovaný (to zabralo 12 měsíců) a stojí na území organické farmy Ceridwen Centre.

 

Farma nabízí na ploše větší než 16 hektarů hned několik ubytovacích zařízení s celkovou kapacitou 60 míst. A právě doubledecker je jedním z nabízených typů ubytování. Celkově pojme šest lidí a jednoho psa, k dispozici je navíc i dětská přistýlka.

 

Ačkoliv je autobus přestavěn do podoby hotelu nebo, chcete-li, chaty, stále nabízí i prvky typické pro tyto stroje v době, kdy byly v provozu. Například tabule zvenku, které jsou vpředu i vzadu. Nechybí ani dobové registrační značky.

 

Vzhledem k tomu, že jde o dvoupatrový autobus, má i obytná část dvě patra. Dole se nachází kuchyně, jídelna a obývací pokoj. Nábytek je vyrobený tak, aby došlo k využití co možná největšího množství prostoru.

 

Zatímco v kuchyni nechybí úložný prostor na nádobí, plynový vařič, lednička nebo dřez s teplou i studenou vodou, jídelna je vyřešená lavicí a menším stolem. Jde nicméně také o první dvě místa ke spánku – tento prostor lze totiž přetvořit na dvoulůžko.

 

V horní části autobusu jsou dvě ložnice. A zatímco k jedné je přístup po nově vybudovaném žebříku, ke druhé vede cesta přes původní schodiště doubledeckeru.

 

Jak už bylo řečeno, ve druhém patře jsou dvě ložnice s dvoulůžkovými postelemi.

 

Každá ložnice má také vlastní skříň a úložný prostor pod postelí.

 

A konečně obě ložnice mají vlastní WC s malým umyvadlem. Sprchu ale v autobusu nenajdete. Dvojice sprch se nachází v blízkosti vozu v zařízení, kterému majitelé říkají příznačně autobusová zastávka. Nachází se tam i další záchod a umyvadlo.

 

Minimální doba pronájmu autobusu jsou dvě noci. V létě (14. července až 31. srpna) a v období mezi Vánoci a Novým rokem stojí jedna noc v přepočtu asi 4207 korun, mimo tyto termíny potom asi 4089 korun.

 

V okolí autobusu se dá parkovat s dvěma osobními auty. Především je ale k němu připojena malá terasa s venkovním posezením.

 

Zdroj: aktualne.cz

Nenechte si uniknout další novinky!
Stáhněte si bluTacho, získáte aplikaci plnou informací, aktuálních zpráv z dopravy a taky spoustu nástrojů pro snadnější řízení. Měsíc na vyzkoušení zdarma.
Share on facebook
Share on twitter
Share on email