Elektrický hasičský vůz Rosenbauer RT odhaluje detaily, dostal diesel od BMW.

Koncept elektrického hasičského vozidla Rosenbauer se posunul do fáze prototypu a tak jeho výrobce pomalu odhaluje zajímavé technické detaily.

O konceptu elektrického hasičského vozidla CFT (Concept Fire Truck) se vždy mluvilo ve spojitosti se společnostmi Rosenbauer a Volvo Penta. Zatímco Volvo dodalo platformu a techniku, společnost Resenbauer, která se specializuje na hasičské vybavení, dodala nástavbu. Nyní se ovšem v projektu objevuje ještě jedno známé jméno – BMW.

Mnichovská automobilky totiž dodala naftový motor, který by měl plnit funkci záložního agregátu a prodlužovače dojezdu. Hasičský vůz má totiž vysokou spotřebu energie, které je potřeba i pro pohon výkonných vodních čerpadel. A hledat zásuvku při boji s plameny by nebylo zrovna šťastné řešení.

Proč společnost Rosenbauer sáhla po vznětovém motoru BMW, když roky odebírá podvozky a pohonné jednotky od Volvo Penta, bohužel nikde nevysvětluje. Zajímavá je ovšem i změna názvu. Z konceptu Rosenbauer CFT se totiž stává produkční prototyp Rosenbauer RT.

Písmenka RT přitom znamenají Revolutionary Technology, čímž se prototyp zařazuje po bok hasičských speciálů Rosenbauer AT (Advanced Technology) a ET (Efficient Technology). Se změnou názvu rovněž přišla i změna barevného provedení, kdy žluto-zelené barvy konceptu nahradila červeno-černá maskovací fólie testovacího prototypu.

První vyrobený prototyp Rosenbauer RT bude v následujících týdnech a měsících podroben náročnému testování, během kterého se bude prověřovat jeho ovladatelnost, stabilita, manévrovatelnost, bezpečnost i schopnost poradit si s různě náročným podmínkami v místě zásahu.

Nenechte si uniknout další novinky!
Stáhněte si bluTacho, získáte aplikaci plnou informací, aktuálních zpráv z dopravy a taky spoustu nástrojů pro snadnější řízení. Měsíc na vyzkoušení zdarma.
Share on facebook
Share on twitter
Share on email