Iveco S-Way získalo prestižní ocenění iF Design Award 2020.

Iveco S-Way obdrželo od renomovaných odborníků na design jedno z prestižních ocenění iF Design Award 2020.

Cílem iF Design Award je již od roku 1953 upozorňovat na výrobky pyšnící se výjimečnou kvalitou designu. Mezinárodní porota rozhoduje o produktech s nejpovedenějším designovým ztvárněním ve více než čtyřiceti kategoriích. Do posledního ročníku bylo přihlášeno celkem 7298 produktů z 56 zemí celého světa.

Iveco S-Way získalo ocenění iF Product Design Award 2020 v kategorii – Design užitkových vozidel. Mezi kritéria posuzovaná porotci patří kvalita designu, míra inovací, dopady na životní prostředí, funkčnost a bezpečnost.

Porota, kterou tvořilo 78 nezávislých odborníků na design, k ocenění Iveco S-Way uvedla, že dokonale splňuje požadavky kladené v současnosti dopravci a řidiči na nákladní vozidla. Vedle praktických předností v čele s bohatou nabídkou vnitřního prostoru a komfortu v kabině, vysoké míry konektivity a další předností se může zástupce italské značky pochlubit i elegantním a nadčasovým řešením designu exteriéru i interiéru kabiny.

Iveco S-Way při svém představení v létě roku 2019 zaujalo pozici vlajkové lodi mezi těžkými silničními nákladními vozidly italské značky. Novinka má představovat vozidlo pro příští desetiletí, což demonstruje svým designem i technikou a především konektivitou, jejímž prostřednictvím otevírá novou éru v oblasti správy vozového parku i řešení prostoru pro práci i odpočinek řidiče na palubě.

Modelová řada S-Way se od dosavadních zástupců značky Iveco liší na první pohled díky zcela novému provedení kabiny s výraznou maskou a dynamicky působícími předními partiemi. Exteriér vozidla je přitom navržen za účelem dosažení minimálního odporu vzduchu, čemuž je mimo jiné podřízeno řešení mřížky na přídi s rohy o velkém poloměru a bočními žebry, provedení vícedílného nárazníku s integrovanými deflektory i tvarování střechy.

Interiér má řidiči zajistit maximální komfort při jízdě i odpočinku. Polohovatelné sedadlo tvarované prostřednictvím plochého podstavce má řidiči umožnit nastavit si ideální výšku a vzdálenost od multifunkčního volantu a zajistit tak dostatečně potřebný prostor pro nohy. Velká pozornost byla při vývoji palubní desky věnována její ergonomii a uspořádání ovládacích prvků tak, aby měl řidič všechny klíčové funkce snadno v dosahu.

Zdroj: auto.cz

Nenechte si uniknout další novinky!
Stáhněte si bluTacho, získáte aplikaci plnou informací, aktuálních zpráv z dopravy a taky spoustu nástrojů pro snadnější řízení. Měsíc na vyzkoušení zdarma.
Share on facebook
Share on twitter
Share on email