Kus ledu z nákladního vozu proletěl jiným autem a zranil jeho řidiče, viník ujel.

Uvolněný kus ledu z jedoucího nákladního vozu na Znojemsku proletěl dalším autem a zranil jeho řidiče. Policie po řidiči nákladního vozu pátrá. Policie v této souvislosti upozorňuje na nutnost důsledného očištění vozu před jízdou.

Policie se případem zabývá od pondělí. Událost se stala v zatáčce mezi obcemi Kuchařovice a Suchohrdly, když se nákladní vůz míjel s osobním. Uvolněný kus ledu prolétl kabinou osobního auta. „Prorazil čelní sklo, naštěstí jen lehce zavadil o hlavu řidiče, částečně zůstal na zadním sedadle a zbytek vyletěl zadním sklem,“ uvedla mluvčí Lenka Drahokoupilová .

Devatenáctiletý mladík ze Znojemska se tak podle mluvčí v pondělí před polednem v podstatě podruhé narodil. Zraněn byl jen lehce, po ošetření v nemocnici ho propustili do domácího léčení. Na voze vznikla škoda asi 15 tisíc korun.

„Řidič nákladního vozidla možná ani nezjistil, jak závažnou událost způsobil. Pokračoval v jízdě dál a my po něm nyní pátráme,“ uvedla Drahokoupilová.

V souvislosti s touto dopravní nehodou policie zdůrazňuje, že je důležité led na autech před jízdou řádně odstranit. Řidič nesmí řídit vozidlo, na němž, nebo na jehož nákladu, je led, který by při uvolnění mohl ohrozit bezpečnost provozu. Při silniční kontrole lze za tento prohřešek uložit pokutu až 2000 korun.

„Jestliže se nám podaří řidiče nákladního vozu dohledat, vše oznámíme k projednání na Městský úřad Znojmo,“ doplnila mluvčí.

Zdroj: aktualne.cz

Nenechte si uniknout další novinky!
Stáhněte si bluTacho, získáte aplikaci plnou informací, aktuálních zpráv z dopravy a taky spoustu nástrojů pro snadnější řízení. Měsíc na vyzkoušení zdarma.
Share on facebook
Share on twitter
Share on email