Mercedes Truck-ID: Identifikace k placení.

Nákladní vozidla Mercedes-Benz dostala v pilotním projektu digitální identitu a možnost právního jednání.

Vypadá to jako ze sci-fi filmu, ale koncern Daimler již zkouší uplatnění bezpečné a zašifrované specifikace nákladního vozidla k placení bez potřeby zásahu řidiče či dopravce. Nově vyvinutý digitální identifikační kód nazývá Truck-ID, platební a další funkce najdeme pod spojením Truck Wallet. Daimler Trucks tak důsledně pokračuje v digitalizaci nákladních vozidel a zjednodušování jejich provozu.

Snadnější, rychlejší

Vývoj se zabývá mimo jiné nákladními vozidly, která by dokázala samostatně komunikovat s ostatním zařízeními a přitom realizovat právně závazné transakce, například placení. Odborníci společnosti Daimler Trucks k tomu v rámci pilotního projektu vytvořili všechny nezbytné předpoklady a společně s partnery úspěšně realizovali první využití automatického placení u elektrického nabíjecího stojanu. Pro řidiče to znamená další usnadnění každodenní práce, ale také zvýšení její efektivity a bezpečnosti.

Nenechte si uniknout další novinky!
Stáhněte si bluTacho, získáte aplikaci plnou informací, aktuálních zpráv z dopravy a taky spoustu nástrojů pro snadnější řízení. Měsíc na vyzkoušení zdarma.
Share on facebook
Share on twitter
Share on email