Německý řidič se chtěl zapsat do knihy rekordů. Pracovní dobu překročil o 900 %.

Německý řidič byl v Dánsku obviněn ze závažného porušení pravidel pro dobu řízení a odpočinku. Šofér čelí pokutě, která se vymyká i německým standardům. Ještě ho čeká soud, který rozhodne, jestli dostane zákaz řízení na území Dánska.

V obci Greve na západě Dánska zastavili na konci února dánští policisté nákladní vůz ke kontrole. Vůz řídil 27letý šofér z Německa. Kontroloři si všimli nápadného množství plechovek s energetickými nápoji v kabině vozidla.

Předběžná kontrola záznamů z tachografu ukázala, že během posledních 28 dnů řidič pokračoval v řízení téměř každý den po skončení denní pracovní doby. Vyndal kartu řidiče ze záznamového zařízení a pokračoval v jízdě bez záznamu pracovní doby, informovala dánská policie v oficiálním oznámení.

Po důkladné kontrole údajů bylo zjištěno, že muž v analyzovaném období překročil svůj pracovní čas až o 893 %.

V šesti případech trval odpočinek, který má mít 9 hodin, 2 až 5 hodin. Čtyřikrát jel řidič 16-22 hodin bez přestávky, i když předpisy umožňují mezi dobami denního odpočinku jízdu maximálně 10 hodin. Za vozidlo navíc nebylo uhrazeno mýtné. Celkem bylo proti řidiči vzneseno 28 obvinění.

Celková pokuta přesahuje 500 000 DKK (přibližně 66 900 EUR) a je rozdělena mezi dopravce a řidiče. Policie zadržila vůz jako zástavu pokuty.

O případu bude rozhodnuto na jednání dne 23. června 2020 u Roskilde Court. Soudce rozhodne, zda muž dostane v Dánsku zákaz řízení .

Zdroj: DLprofi

Nenechte si uniknout další novinky!
Stáhněte si bluTacho, získáte aplikaci plnou informací, aktuálních zpráv z dopravy a taky spoustu nástrojů pro snadnější řízení. Měsíc na vyzkoušení zdarma.
Share on facebook
Share on twitter
Share on email