Řidič auta zemřel při střetu s náklaďákem, hlavní tah na Polsko stojí.

Tragická nehoda se ráno stala u Hrádku nad Nisou na Liberecku. Řidič osobního auta tam nepřežil střet s nákladním vozidlem. Kvůli nehodě je zcela neprůjezdný hlavní tah na Polsko.

Nehoda se stala po sedmé hodině ráno na silnici číslo 35. Nákladní vůz jel od Hrádku na Liberec, osobní vůz v opačném směru.

„Na místě jsme měli dva pacienty. První utrpěl zranění neslučitelná se životem, lékař bohužel konstatoval smrt. Šlo o řidiče osobního vozu,“ uvedl mluvčí krajských záchranářů Michael Georgiev.

Řidič nákladního vozu utrpěl středně těžké poranění. „Byl při vědomí, s posádkou komunikoval. Transportovali jsme ho letecky na traumacentrum do liberecké nemocnice,“ dodal Georgiev.

Na místě zasahovali profesionální hasiči z Liberce a dobrovolní z Hrádku nad Nisou. „Masivně unikaly provozní kapaliny, které jsme museli zasypat sorbentem,“ uvedla mluvčí krajských hasičů Lucie Hložková.

Nehoda blokuje hlavní tah na Polsko, silnice je zcela neprůjezdná. Objízdná trasa vede přes Václavice. Provoz by měl být znovu obnoven v poledne.

Místo nehody

 

Zdroj: idnes.cz

Nenechte si uniknout další novinky!
Stáhněte si bluTacho, získáte aplikaci plnou informací, aktuálních zpráv z dopravy a taky spoustu nástrojů pro snadnější řízení. Měsíc na vyzkoušení zdarma.
Share on facebook
Share on twitter
Share on email