„Ocelový obr“ s nejmodernější kabinou řady K5. Toto 40tunové vozidlo může pracovat při teplotách pod -60°C.

Kamaz představil své vozidlo Arktika poprvé v roce 2017. Tehdy byl model vybaven kabinou třetí generace a starým motorem Kamaz. V loňském roce však výrobce představil druhý vůz z rodiny terénních vozidel, který byl navržen pro práci v drsných podmínkách dalekého severu. Tohle je skutečný zázrak.

Příběh tohoto modelu Kamaz začal před šesti lety. V roce 2014 připravila ruská vláda program sociálního a ekonomického rozvoje arktické zóny Ruské federace do roku 2020. K dosažení cílů projektu byly použity nejpokročilejší dostupné technologie, tj. Komplexní rozvoj regionu a vědecký pokrok. Z toho důvodu se objevila poptávka po vozidlech, která by v drsných arktických podmínkách mohla pomoci výzkumníkům a zájemcům o suroviny dosáhnout nepřístupných oblastí.

Kamaz Arktika – 40 tun a 450 hp
Kamaz Arktika je díky kloubovému rámu neobvyklý – kamion se neotáčí díky kolům, ale díky této funkci. Kromě toho je vozidlo vybaveno širokými vyhrazenými koly, které řidiči umožňují řídit v obtížných, extrémně náročných klimatických podmínkách a na nestabilní zemi, jako je bažinatý terén, tundra, sníh a bláto.

Arktika je k dispozici ve dvou šířkách pneumatik: nad 1000 mm (nadměrná velikost) a 700 mm (základní šířka). První je navržen pro práci na půdě s nízkou nosností s omezenou soudržností. Druhý druhému vozidlo vyhovuje předpisům o silničním provozu a může bez problémů jezdit na veřejných komunikacích. Vozidlo dosáhne maximální rychlosti 55 km/h.

Nový čtyřnápravový model v pohonném systému 8×8 je vybaven šestiválcovou pohonnou jednotku R6 o objemu 12 la 450 koní, automatickou převodovkou a kabinou z vozidel nejnovější generace řady K5. Podle specifikace může Arktika pracovat při teplotách pod -60 °C. Hmotnost nenaloženého vozidla je 25t, nosnost 15t a celková hmotnost 40t.

 

Zdroj: trans.info

Nenechte si uniknout další novinky!
Stáhněte si bluTacho, získáte aplikaci plnou informací, aktuálních zpráv z dopravy a taky spoustu nástrojů pro snadnější řízení. Měsíc na vyzkoušení zdarma.
Share on facebook
Share on twitter
Share on email