Tisíce lidí vyrazí v polovině července sčítat auta na silnicích.

Ředitelství silnic a dálnic letos přeci jenom zahájí celostátní sčítání dopravy, které probíhá v pětiletých cyklech. Tisíce sčítačů vyrazí k dálnicím a silnicím od 12. července; jde o prázdninovou etapu sčítání. Jarní část byla kvůli koronaviru odložena na příští rok.

„Výstupy slouží primárně ministerstvu dopravy, ŘSD a jednotlivým krajům jako podklad pro rozhodovací a plánovací činnosti na svěřených komunikacích, řešení ochrany životního prostředí a pro zajištění celoevropských dopravních cílů. Využívány jsou také pro projektovou a posudkovou činnost,“ uvedlo dnes ŘSD v tiskové zprávě.

Jarní část sběru dat začíná obvykle v polovině dubna a končí 30. června. ŘSD ji po dohodě s dodavatelem zakázky, kterým je konsorcium v čele s Centrem dopravního výzkumu, přesunulo na příští jaro. Naopak ještě letos má proběhnout i podzimní etapa sčítání.

Sčítání potrvá do konce října. Bude jej provádět zhruba 4500 lidí, vyjde na téměř 50 milionů.

Zdroj: zdopravy.cz

Nenechte si uniknout další novinky!
Stáhněte si bluTacho, získáte aplikaci plnou informací, aktuálních zpráv z dopravy a taky spoustu nástrojů pro snadnější řízení. Měsíc na vyzkoušení zdarma.
Share on facebook
Share on twitter
Share on email