Únava řidiče prozradila manipulaci s tachografem. Šoféra i jeho zaměstnavatele čeká vysoká kauce.

Německá policie a příslušníci útvaru BAG zacházejí s řidiči a společnostmi, které manipulují s tachografy, tvrdě. Stále se vyskytuje spousta podvodníků. Toto je ukázka přestupku, který skončil značnou kaucí kvůli hrozící pokutě. Podvod ale bude přepravce stát ještě více.

Minulý týden zastavili policisté na federální silnici B27 v Mössingenu (Bádensko-Württembersko) ke kontrole 35letého slovinského řidiče. Pozornost důstojníků přitáhla zjevná únava řidiče. Proto se rozhodli zkontrolovat záznam z tachografu, který vykazoval určité anomálie.

Z tohoto důvodu bylo nákladní vozidlo přepraveno do autorizované dílny, kde byl tachograf podroben zevrubné kontrole. Podezření na manipulaci se záznamovým zařízením se potvrdilo. Tachograf byl rozebrán a zabaven a vozidlo bylo zadrženo.

Státní zastupitelství zařízení zabavilo, aby získalo znalecký posudek. Podle místních médií budou muset řidič a dopravce zaplatit zálohu ve výši 20 000 EUR z důvodu pokuty. Nyní probíhá vyšetřování manipulace záznamu. „Uvedená částka požadovaná německou policií je pouze vkladem k uložení pokuty,“ vysvětluje Paul Reich, právník na Transcash.eu.

„Výše pokuty může být stejná nebo vyšší než výše kauce. Úřad kauci započte jako vklad pokuty,“ dodává právník.

Kromě sankce bude muset slovinský dopravce nést náklady za servisní zásah tachografu v autorizované dílně a za parkování zabaveného vozidla. Dokud nebude v kamionu nainstalován tachograf nový, nebude moci opustit místo zadržení.

Zdroj: DLprofi

Nenechte si uniknout další novinky!
Stáhněte si bluTacho, získáte aplikaci plnou informací, aktuálních zpráv z dopravy a taky spoustu nástrojů pro snadnější řízení. Měsíc na vyzkoušení zdarma.
Share on facebook
Share on twitter
Share on email