Valtra jako první nabídne head-up displej pro traktory.

Finská značka Valtra v letošním roce uvede na trh první head-up displej, který byl navržen a vyvinut přímo pro použití v zemědělské technice.

Finský výrobce traktorů Valtra, patřící pod křídla AGCO Corporation, představil head-up displeje pro zemědělskou techniku poprvé již během veletrhu Agritechnica 2017 v Hannoveru.

Díky zpětné vazbě od zákazníku toto provedení nezamířilo na trh, ale zpět do vývoje a následovalo přepracování především v oblasti zobrazení informací na displeji tak, aby byla pokryta větší plocha a zlepšila se čitelnost i proti přímému slunečnímu světlu.

Přepracovaný head-up displej byl znovu představen na podzim roku 2019 jako SmartGlass a Valtra následně poskytla dvacet exemplářů k testování u vybraných zákazníků.

Head-up displej SmartGlass je ve svém současném provedení umístěn ve středu čelního skla traktoru a je založen na technologii průhledného zobrazování, laminované mezi dvěma tenkými skleněnými deskami. Díky tomu se jedná o velmi robustní řešení, které je vhodné pro náročné provozní podmínky zemědělských strojů.

Obsluha traktoru může mít díky head-up displeji ve svém zorném poli různé informace od rychlosti jízdy přes otáčky motoru a zařazeného převodového stupně až po polohu ramen závěsu na zádi. V případě, že je traktor z výroby osazen čelním nakladačem, pak mohou být zobrazovány i údaje o jeho náklonu či hmotnosti nákladu. Pomoci dotykového terminálu SmarTouch pak lze volit, které údaje se na displeji zobrazí.

Nenechte si uniknout další novinky!
Stáhněte si bluTacho, získáte aplikaci plnou informací, aktuálních zpráv z dopravy a taky spoustu nástrojů pro snadnější řízení. Měsíc na vyzkoušení zdarma.
Share on facebook
Share on twitter
Share on email