Ztráty silničních dopravců v důsledku pandemie koronaviru.

Mezinárodní unie silniční dopravy (IRU) spouští turné k celoevropskému záchrannému systému eCall. Speciální silniční nákladní vozidlo projede Evropu a na svých zastávkách bude demonstrovat fungování systému eCall v praxi.

Nový výzkum Mezinárodní unie silniční dopravy (IRU) ukazuje, že více než 3,5 milionu provozovatelů silniční dopravy po celém světě bude letos čelit finančním ztrátám v důsledku dopravních omezení a celkového hospodářského poklesu způsobeného pandemií koronaviru.

Společnosti přepravující zboží očekávají v roce 2020 průměrný pokles obratu o 18 % v celkové výši 551 miliard EUR. Odvětví je nejvíce zasaženo na Středním východě a v severní Africe (-22 %) a Asii (-21 %); v Evropě činí pokles 64 miliard EUR (-17 %). Firmy v Argentině, Číně a Íránu čelí více než 30% poklesu.

© IRU Odhadovaný pokles obratu silniční nákladní dopravy v roce 2020 (od dubna).

Společnosti přepravující pasažéry očekávají v roce 2020 průměrný pokles obratu o 57 % v celkové výši 81 miliard EUR. Nejvíce jsou zasaženy cestovní ruch (-82 %) a linková doprava (-70 %), následované taxislužbami (-60 %) a městskou hromadnou dopravou (-42 %).

© IRU Dopad COVID-19 na evropskou silniční osobní dopravu

Zdroj: DLprofi

Nenechte si uniknout další novinky!
Stáhněte si bluTacho, získáte aplikaci plnou informací, aktuálních zpráv z dopravy a taky spoustu nástrojů pro snadnější řízení. Měsíc na vyzkoušení zdarma.
Share on facebook
Share on twitter
Share on email